среда, 15 июля 2015 г.

Як моніторимуть своїх клієнтів нотаріуси, адвокати та юристи

Наказ Мін’юсту від 18.06.2015 № 999/5

З’явилося нове Положення про здійснення фінмоніторингу суб’єктами первинного фінансового моніторингу (далі — СПФМ), держрегулювання та нагляд за діяльністю яких здійснює Мін’юст, тобто:
- нотаріусами;   
- адвокатами, адвокатськими бюро та об’єднаннями;
- СГ, що надають юрпослуги (але не у межах трудових відносин).


Так СПФМ повинен на підставі поданих клієнтом (його представником) офіційних документів або їх засвідчених копій ідентифікувати та верифікувати останнього.

Документи мають бути дійсними на момент їх подання та включати всі необхідні ідентифікаційні дані. Копії документів, окрім нотаріально засвідчених, на підставі яких СПФМ ідентифікував клієнта (його представника), засвідчуються ним шляхом проставлення відповідної відмітки та скріплення підписом і печаткою (за наявності).

Ідентифікація/верифікація здійснюються до/або під час встановлення ділових відносин, вчинення правочинів, але до проведення фіноперації.
Операція може бути віднесена до такої, що підлягає фінмоніторингу, за аналізом:
  • правочину (належності учасників операції до юросіб/фізосіб, що пов’язані з тероризмом чи мають високий ризик; форми та способу розрахунку, предмету договору тощо);
  • суті та мети здійснення операції, у т. ч. з отриманням додаткових документів, відомостей та пояснень щодо неї;
  • відповідності фіноперацій, що проводяться клієнтом, наявній інформації про зміст його діяльності та фінансовий стан тощо.
Отправить комментарий